.pl
10,00PLN
.com.pl
10,00PLN
.eu
40,00PLN
.com
40,00PLN
.net.pl
10,00PLN
.net
40,00PLN

Co to jest domena?

Domena to adres internetowy, którym Twoja firma posługuje się w Internecie. Wpisując adres ten w przeglądarce, użytkownicy Internetu kierowani są na stronę internetową Twojej firmy, a zatem spełnia on w pewnym sensie funkcje szyldu strony www firmy. Najczęściej w celu łatwiejszej identyfikacji, adres domeny zawiera nazwę firmy, np. ergonet.pl

Dlaczego domena jest ważna?

Nazwa domeny jest swego rodzaju wizytówką Twojej firmy w Internecie i spełnia bardzo ważną rolę w promocji firmy i jej wizerunku. Bardzo ważne jest, aby adres jak najlepiej nawiązywał do profilu działalności przedsiębiorstwa oraz marki, był łatwy do zapamiętania i koniecznie nie za długi.

Dowodem na to jak bardzo ważna dla powodzenia firmy jest odpowiednia domena jest chociażby koszt, jaki niektóre przedsiębiorstwa są gotowe ponieść za konkretny adres www. W dzisiejszych czasach, sprzedaż adresów domenowych stała się osobnym obszarem działalności gospodarczej w branży IT. Nie bez powodu pojawia się coraz więcej profesjonalnych platform, giełd oraz aukcji zajmujących się sprzedażą domen internetowych.

Masz pytania ?