Praca zdalna – cyberbezpieczeństwo i praca w chmurze

W dobie ostatnich wydarzeń coraz częściej pracodawcy i pracownicy muszą zmierzyć się z podjęciem różnych decyzji dotyczących pracy zdalnej.

Dużo firm ma strukturę rozproszoną, wielooddziałową i korzysta z nowoczesnych narzędzi komunikacji od lat np. takich jak Microsoft Exchange.
Jakich innych rozwiązań używać, by praca z domu była komfortowa?
Jakie problemy możemy napotkać przy pracy zdalnej?
Z jakimi ograniczeniami możemy się spotkać?
Jak do tego się przygotować?
Jak zadbać o cyberbezpieczeństwo?

praca zdalna

Hybrydowe wdrożenia Office 365

Wiele organizacji posiada własne zasoby informatyczne – w postaci stacji roboczych, serwerów i usług – utrzymywane w swojej siedzibie, które przez wiele lat wspierały jej funkcjonowanie i umożliwiały funkcjonowanie na rynku. Zapotrzebowanie na ilość i jakość usług IT cały czas jednak wzrasta i zagwarantowanie odpowiedniego ich poziomu z punku widzenia aktualizacji bazy sprzętowej, zakupu nowych licencji czy podnoszenia kwalifikacji informatyków jest coraz większym wyzwaniem.

hybrydowe-wdrożenia-office-365

Cisco Umbrella i bezpieczeństwo sieci – 10 zalet

Cisco Umbrella chroni użytkowników podłączonych do sieci firmowej, a także pracujących zdalnie zarówno przy bezpośrednim podłączeniu do Internetu, jak i przez VPN.
Kontroluje ruch sieciowy poprzez monitorowanie wszystkich portów i protokołów, a przede wszystkim – zapytań DNS. W razie wykrycia zagrożenia automatycznie blokuje dostęp do zapytań o adres IP i uniemożliwia połączenie z podejrzanym serwerem.
Działa jako usługa chmurowa, więc nie ma potrzeby instalacji oprogramowania i późniejszych aktualizacji. Nie wymaga zakupu nowego sprzętu.
Aby ją uruchomić wystarczy tylko na ruterze brzegowym przekierować ruch DNS do Umbrelli. Może przyspieszyć prace przez Internet, bo zatrzymuje część ruchu, jest to pierwsza usługa szyfrująca ruch na serwerach DNS. Sprawdź jakie są dostępne pakiety Cisco Umbrella.

Cisco Umbrella

Disaster Recovery w Chmurze – VMware vCloud Availability

Disaster Recovery w chmurze Ergonet.pl: VMware vCloud Availability 3.5 – najlepsza dostępność dla Twojego Centrum Danych

Myślisz o Disaster Recovery dla swoich usług? Twoja firma posiada własne środowisko w oparciu o VMware?
Proponujemy Ci najkrótszą, najszybszą i najbezpieczniejszą ścieżkę zapewnienia CIĄGŁOŚCI działania IT Twojej firmy. Usługa Ergonet.pl disaster recovery w oparciu o VMware vCloud Availability. Replikacja i odtwarzanie środowiska IT po awarii w Chmurze Ergonet.pl.

Disaster Recovery

Ciągłość biznesowa Twojej firmy w Chmurze – DRaaS!

Chmura Ergonet.pl: ciągłość biznesowa dla Twojej firmy

Dostęp do danych firmy jest potrzebny zawsze. Niezawodne i odporne na problemy IT to dla wielu firm podstawa działania i zarabiania. Przestój z powodu zawieszania się programu kasowo-magazynowego, obniżona sprzedaż w wyniku zawirusowania baz danych, znaczne opóźnienia w wystawianiu faktur dla kontrahentów z powodu awarii – IT Twojej firmy może być od tego wolne. Gwarantujemy Ci bezpieczeństwo danych i ciągłość działania.

Ciągłość biznesowa

Masz pytania ?