Rejestracja Logowanie
  • 0 801 567 000Infolinia
  • 426 303 482Wsparcie techniczne

Infrastruktura informatyczna Ergonet.pl zbudowana jest w oparciu o najnowocześniejsze urządzenia sieciowe (HP ProCurve, Cisco) oraz serwery (IBM System x). Serwery mają wydajność klasy korporacyjnej, są wyposażone w wielordzeniowe procesory i dyski SSD, podłączone do wydajnych pamięci masowych (Netapp). Cała infrastruktura zapewnia bardzo wysoką dostępność danych.

Monitoring 24/7/360

Data Center, w którym znajdują się urządzenia, jest monitorowane przez system kamer przemysłowych z ciągłym nagraniem wszystkich zdarzeń.

Ciągłość zasilania

Ciągłość zasilania zapewniają urządzenia profesjonalne UPS firmy APC. Stałą temperaturę 21C oraz odpowiednią wilgotność wewnątrz serwerowni zapewniają klimatyzatory przemysłowe o dużej mocy chłodniczej. Temperatura i wilgotność są bezustannie monitorowane przez system czujników w pomieszczeniu oraz pod podłogą techniczną.

Nowoczesne czujniki

Pomieszczenia wyposażone są również w czujniki dymu oraz zabezpieczające przed zalaniem. Urządzenie wykrywają nawet dym powstający w bezpłomieniowym, początkowym stadium pożaru, długo przed pojawieniem się otwartego ognia i zauważalnego wzrostu temperatury.

Automatyczne powiadomienia

System monitorujący pracuje nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę. W przypadku wykrycia jakiegokolwiek zagrożenia system automatycznie wysyła powiadomienie do centrum monitorowania, które dysponuje stale czuwającymi patrolami oraz bezpośrednim połączeniem ze służbami ratowniczymi.

Bezpieczeństwo Danych

Nad profesjonalną konfiguracją serwerów i ich bezawaryjną pracą czuwają certyfikowani inżynierowie Microsoft i HP. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaprojektować i wdrożyć każde rozwiązanie bazujące na oprogramowaniu i sprzęcie firmy Microsoft i maksymalnie wykorzystać ich potencjał.

Każdy z naszych Klientów może korzystać ze wsparcia technicznego dostępnego na Infolinii w godzinach 9-17 od poniedziałku do piątku lub we wszystkie dni tygodnia na adres pomoc@ergonet.pl.

Kopie zapasowe danych zapisywanych na serwerach Ergonet.pl są tworzone codziennie.

Bezpieczeństwo Indywidualne

Wszystkie konta objęte są zaawansowanym programem antywirusowym, zapewniającym pełne bezpieczeństwo danych przesyłanych w ramach hostowanego Exchange. Narzędzia dostarczane przez Ergonet.pl podlegają stałej aktualizacji w ramach ceny dzierżawy.

Za dodatkową opłatą oferujemy zaawansowane narzędzie antyspamowe, umożliwiające zatrzymanie niechcianej korespondencji. Rozwiązanie zapewnia kwarantannę odfiltrowanej korespondencji, umożliwiającą kontrolowanie zatrzymanych e-maili. Każdy z Klientów może korzystać z poczty szyfrowanej 128-bitowym kluczem. Szyfrowanie jest usługą bezpłatną. Zapewnia bardzo wysokie bezpieczeństwo przesyłanych danych. Wykorzystanie tej opcji sugerujemy głównie w przypadku przekazywania danych wrażliwych.

GIODO

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29.04.2004 r w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z dnia 1 maja 2004 r.) firma Ergomedia wdrożyła politykę bezpieczeństwa danych osobowych spełniającą wymagania GIODO. Gwarantujemy środki bezpieczeństwa na wysokim poziomie, co określa "Polityka bezpieczeństwa" i "Instrukcja zarządzania systemem informatycznym".

Wszystkie potrzebne informacje na temat rejestracji zbiorów danych osobowych można znaleźć na stronie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych: http://www.giodo.gov.pl/148/ Przepisy prawne regulujące problematykę ochrony danych osobowych: http://www.giodo.gov.pl/144/j/pl/

Kopie zapasowe danych zapisywanych na serwerach Ergonet.pl są tworzone codziennie.

Centrum danych w Polsce