Infrastruktura informatyczna Ergonet.pl zbudowana jest w oparciu o urządzenia sieciowe (HP ProCurve, Cisco oraz VMware NSX), serwery (Lenovo, IBM System x). Serwery mają wydajność klasy korporacyjnej, są wyposażone w wielordzeniowe procesory i dyski SSD, podłączone do wydajnych pamięci masowych (Netapp, VMware vSAN). Cała infrastruktura zapewnia bardzo wysoką dostępność i bezpieczeństwo danych.

Monitoring 24/7/360

Data Center, w których znajdują się urządzenia, są monitorowane przez system kamer przemysłowych z ciągłym nagraniem wszystkich zdarzeń.

Ciągłość zasilania

Ciągłość zasilania zapewniają urządzenia profesjonalne UPS firmy APC. Stałą temperaturę oraz odpowiednią wilgotność wewnątrz serwerowni zapewniają klimatyzatory przemysłowe oraz system klimatyzacji precyzyjnej (free cooling). Temperatura i wilgotność są bezustannie monitorowane przez system czujników w pomieszczeniu oraz pod podłogą techniczną.

Nowoczesne czujniki

Pomieszczenia wyposażone są również w najnowocześniejsze systemy antypożarowe, przeciwzalaniowe i antywłamaniowe.

Automatyczne powiadomienia

Systemy pracują w trybie ciągłym. W przypadku wykrycia jakiegokolwiek zagrożenia automatycznie wysyła powiadomienie do centrum monitorowania, które dysponuje stale czuwającymi patrolami oraz bezpośrednim połączeniem ze służbami ratowniczymi.

Bezpieczeństwo danych

Nad konfiguracją serwerów i ich ciągłą, stabilną pracą czuwają certyfikowani inżynierowie. Projektujemy i wdrażamy rozwiązania chmurowe oraz bazujące na udostępnianiu licencji oprogramowania w abonamencie.

Każdy z naszych Klientów może korzystać ze wsparcia technicznego dostępnego na Infolinii w godzinach 9-17 od poniedziałku do piątku lub we wszystkie dni tygodnia pod adresem pomoc@ergonet.pl.

Kopie zapasowe danych powierzanych Ergonetowi oraz Ergomedia są tworzone na serwerach codziennie.

Bezpieczeństwo indywidualne

Wszystkie usługi objęte są zaawansowanym oprogramowaniem zabezpieczającym. Ergonet.pl stosuje politykę ochrony danych zgodną z przepisami prawa (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r.).
Na przykład: konta pocztowe objęte są zaawansowanym programem antywirusowym, zapewniającym pełne bezpieczeństwo danych przesyłanych w ramach hostowanego Exchange. Podstawowe narzędzia dostarczane przez Ergonet.pl podlegają stałej aktualizacji w ramach ceny dzierżawy. W cenie jest również możliwość szyfrowania poczty. Rozwiązania dodatkowe oraz doradztwo w ich zakresie oferujemy za dodatkową opłatą

RODO

Zgodnie z unijnym Rozporządzeniem ochrony danych osobowych firma Ergomedia stale ulepsza swoją politykę bezpieczeństwa danych osobowych, wykorzystując w tym zakresie najlepsze praktyki rynkowe i najlepsze rozwiązania techniczne. Wszyscy dostawcy Ergonetu spełniają najwyższe standardy jakości usług korporacyjnych. Gwarantujemy środki bezpieczeństwa na wysokim poziomie, co określa "Polityka bezpieczeństwa" i "Instrukcja zarządzania systemem informatycznym".

Aktualne informacje na temat przepisów prawnych dotyczących ochrony danych osobowych można znaleźć na stronie Urzędu

Masz pytania ?