Chmura Ergonet

Chcesz tworzyć własne aplikacje i udostępniać je własnym klientom?

Wybierz Chmurę Ergonet, która dostarczy Ci niezbędnych narzędzi i infrastruktury do zapewnienia wydajności, skalowalności oraz bezpieczeństwa uruchamianego oprogramowania.

Wybierając chmurę Ergonet nie ponosisz wysokich nakładów inwestycyjnych z góry, unikniesz potencjalnych problemów związanych z niedoszacowaniem lub przeszacowaniem swoich potrzeb. Koszty wykorzystania naszej infrastruktury (serwerów, platformy czy tez aplikacji) będą nieporównywalnie niższe niż w przypadku utrzymywania tego środowiska IT u siebie w firmie.

Klienci korzystają z Chmury Ergonet, aby:
 • Testować swoje rozwiązania informatyczne
 • Tworzyć własne aplikacje w chmurze
 • Korzystać z dedykowanych aplikacji w takich jak: Microsoft SharePoint
 • Budować i rozwijać portale firmowe
 • Prowadzić rozbudowane sklepy internetowe

Chmura Hybrydowa

Idealna chmura dla Twojej firmy!

Bardziej niż kiedykolwiek, pracownicy działów IT zmagają się z koniecznością wspierania coraz większej liczby nowych inicjatyw biznesowych, podczas gdy dostępne firmowe zasoby okazują się już niewystarczające. Nie tylko muszą sprostać tym rosnącym wymaganiom, ale potrzebują do tego technologii, która jest szybsza, bezpieczniejsza i oczywiście tańsza.

Wyzwaniom tym można sprostać, wykorzystując nasze sprawdzone rozwiązania chmury hybrydowej. Pomożemy Ci połączyć firmową sieć swojego przedsiębiorstwa - łącznie z serwerami dedykowanymi i wirtualnymi - z naszą infrastrukturą i zarządzać wszystkim bezproblemowo za pomocą vCloud Director. W ofercie chmury hybrydowej zapewniamy również oprogramowanie vCloud Connector, za pomocą którego można przeglądać i monitorować obciążenia, a także przenosić je pomiędzy klastrami vSphere oraz prywatnymi i publicznymi chmurami.

Chmura Prywatna

Stwórz swoją własną bezpieczną i skalowalną chmurę prywatną!

Firmy duże w głównej mierze korzystają z rozwiązań dostępnych w chmurze prywatnej w celu optymalizacji własnych zasobów. Innym powodem korzystania z takich rozwiązań jest również specyfika działania danej firmy zakładająca określoną sezonowość w wykorzystywaniu zasobów IT.

Chmura prywatna zapewnia ten sam poziom wysokiej dostępności usług, bezpieczeństwa, skalowalności oraz elastyczności co chmura publiczna, ale w oddzielnym dedykowanym środowisku serwerów fizycznych. Nasi klienci mają możliwość wyboru samodzielnego zarządzania środowiskiem lub przeniesienia prac administracyjnych na naszych inżynierów systemowych.

Chmura Zarządzana

Zabezpiecz swoje dane, przechowując je w chmurze !

Na naszych serwerach zarządzanych jedyne o co należy się martwić to jakość i rozwój zamieszczanych serwisów. Cała reszta obsługiwana jest przez nas w pełnym stopniu. Dzięki temu osoby odpowiedzialne za Państwa serwis nie będą już musiały zajmować się podstawowymi, a czasochłonnymi zajęciami jak aktualizacje, wykrywanie błędów, instalacja poprawek, nadzorowanie oraz zarządzanie techniczną stroną serwisu czy tworzenie kopii zapasowych danych. Wszystkie te usługi zapewnione są standardowo przy zakupie usługi chmury zarządzanej.

Rozwiązanie takie jest znakomite dla zastosowań, dla których nie jest konieczny pełen nadzór nad techniczną stroną przedsięwzięcia. Użytkownik ma możliwość pełnego nadzoru nad plikami zamieszczanymi na serwerze oraz dostęp do rozbudowanego panelu administracyjnego, nie ma jednak dostępu do konta typu root/administrator. O poprawne zabezpieczenia serwera, firewall, ochronę antywirusową dba nasza firma, jako instytucja hostująca.

Zaufaj nam – zadbamy o integralności poszczególnych serwerów, aplikacji i sieci, dobierając i konfigurując odpowiednie do Twoich wymagań i potrzeb oprogramowanie.

Właściwości Produktów

Platforma wirtualizacyjna VMware vCloud

Nasze rozwiązania chmurowe oparte są na bazie oprogramowania firmy VMware - lidera w dziedzinie wirtualizacji i infrastruktury chmurowej.

Wysoka skalowalność i elastyczność

Przydzielimy Twoim serwerom takie zasoby jakich będziesz potrzebował na każdym etapie rozwoju swojej firmy. W dowolnej chwili możesz zwiększyć lub zmniejszyć pojemność dysków, ilość pamięci operacyjnej czy liczbę procesorów.

Wyjątkowa wydajność

Zarówno w sensie zapotrzebowania na przestrzeń dyskową, jak i na konsumowane zasoby. Zagwarantowana przez infrastrukturę opartą na macierzach dyskowych firmy NetApp i serwerach IBM.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo zasobów Twojej firmy to dla nas najwyższy priorytet. Twoje dane znajdujące się w profesjonalnym centrum danych są bezpieczniejsze niż ulokowane na serwerach i twardych dyskach komputerów użytkowanych w firmie. Zaawansowane zabezpieczenia oraz całodobowy nadzór minimalizują ryzyko uszkodzenia plików bądź wycieku danych. Rozwiązania chmurowe oferowane przez nas gwarantują zgodność z polskimi regulacjami dotyczącymi ochrony danych, ich lokalizacji i poufności.

Uproszczone zarządzanie

Umożliwia oprogramowanie VMware vCloud Director wykorzystywane do zarządzania zasobami firm korzystających z naszych chmurowych usług. vCloud Dirctor usług zapewnia:

 • budowanie bezpiecznych i wydajnych chmur prywatnych
 • możliwość konsolidowania istniejących zasobów infrastruktury wirtualnej
 • udostępnianie zasobów użytkownikom poprzez portale www i interfejsy programowe w postaci zautomatyzowanych usług
 • uproszczona administracje zasobami, integrację z istniejącymi już wdrożeniami VMware Sphere oraz obsługę dotychczasowych i przyszłych aplikacji

Redukcja kosztów

 • zmniejszenie nakładów inwestycyjnych poprzez konsolidację
 • minimalizacja strat finansowych spowodowanych przez awarie
 • płatność za usługę pobierana jest w formie miesięcznej subskrypcji, uzależnionej od ilości wykorzystanych zasobów. Przekłada się to bezpośrednio na niski koszt wejściowy wykorzystania oprogramowania (zwłaszcza w przypadku drogiego oprogramowania), gdyż nie ma potrzeby zakupu kosztownych licencji. W momencie rezygnacji z usługi, subskrypcja wygasa, a użytkownik nie pozostaje z bezużyteczną licencją.

Masz pytania ?