Ergonet Veeam Silver Partner

Kopie zapasowe pojedynczego komputera/ laptopa/ tabletu lub katalogu/ pliku – Veeam Agent!

Często odwołujemy się w branży do ostatnich ataków cyberprzestępców (z maja i czerwca 2017 r.). Wolimy dmuchać na zimne. Mamy bzika na punkcie wparcia i wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć rany. Ostatni atak dotknął też polskich firm i lokalnych oddziałów przedsiębiorstw międzynarodowych. By utracić coś cennego w firmie, często wystarczy roztargnienie, niedostatecznie zabezpieczony komputer, kradzież czy pożar. Dlatego polecamy rozwiązania Veeam – na przykład Veeam Agent.
Ty: Jak mogę chronić swoje środowisko IT?
My: Korzystać z najnowszego oprogramowania, najnowszego sprzętu oraz najnowocześniejszych metod zabezpieczenia.

Ty: To kosztowne! (zirytowany) lub: Mhm… to kosztowne (zrezygnowany)
My: Tak, jeśli chcesz zrobić to samodzielnie.

Ty: Czy inne rozwiązania są możliwe i bezpieczne?
My: Tak. Wiemy o tym, bo biznes oparty na udostępnianiu zaawansowanych usług prowadzimy od kilkunastu lat. Każda firma może korzystać z rozwiązań projektowanych dla największych i najbogatszych graczy na rynku.

Jak to zrobić?
Zacznij od czegoś prostego. Sprawdź, które komputery (stacjonarne lub przenośne) są kluczowe dla Twoje firmy. A może kluczowe są wybrane katalogi lub pliki?

Co to może być?
Dane kontrahentów, dane finansowe, specyfikacje techniczne Twoich produktów lub usług. Wersje elektroniczne umów, historii kontaktów z Klientami.

Teraz zadbaj o to, by stworzyć ich bezpieczne kopie. Na początek proponujemy Veeam Agent, z użyciem dysku zewnętrznego.
Co potrafi Veeam Agent w wersji dla MS?

  • Tworzy kopie zapasowe i odzyskuje dane z komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów – w pełni chroni te stacje robocze
  • Tworzy kopie zapasowe i odzyskuje dane serwerów fizycznych Windows oraz aplikacji, lokalne oraz w chmurze
  • Chroni urządzenia mobilne Twojej firmy — czyli laptopy, notebooki i tablety, które są poza siecią firmową. Zapewnia przywracanie ich skopiowanej zawartości.
 
Minimalne wymagania:MEMORY: 2 GB RAM 

PROCESOR: x86–64

PAMIĘĆ RAM: 2 GB

MIEJSCE NA DYSKU: 150 MB na potrzeby instalacji

SIEĆ: min. 1 Mb/s

OPROGRAMOWANIE SPRZĘTOWE: BIOS lub UEFI

SYSTEM OPERACYJNY: 64- i 32-bitowe wersje klienckie i systemy operacyjne Microsoft Windows

Co mi to da?

Dowiesz się, jak proste jest tworzenie kopii zapasowych. To pierwszy krok w zwiększeniu bezpieczeństwa kluczowych informacji Twojej firmy w świecie wirtualnym.

Dobra wiadomość: masz kopie. Są bezpieczne tak długo, jak nie podłączasz dysku do sieci oraz komputer, z którego dokonujesz kolejnych wpisów, jest czysty i zdrowy.
Po wykonaniu pierwszej pełnej kopii zapasowej Veeam Agent kolejne są już tylko przyrostowe. Automatycznie dopisywane są tylko zmiany lub nowe elementy. Dzięki temu kopie tworzone są szybko i zajmują minimalną ilość miejsca.

Zła wiadomość: ten pierwszy krok nie zabezpiecza Cię przed złośliwym oprogramowaniem, np. szyfrującym, ani przed zdarzeniami losowymi: pożarem, kradzieżą.

Dobra wiadomość: jeśli Twój biznes rośnie, przybywa danych i pracujesz głównie w Sieci możesz umieścić dane w chmurze – czyli przestrzeni bezpiecznej i niezależnej od Twoich lokalnych maszyn. Możesz to zrobić w Ergonet. My zadbamy o to, by Twoje dane i aplikacje – informatyczna strona Twojej firmy – była zawsze dostępna i zdrowa. Nawet po cyberatakach. Teraz możesz sprawdzić pełnię własności oprogramowania do zaawansowanego backupu, korzystając z vouchera o wartości 750 EUR. Zobacz…

Odpowiedzi na najczęściej zadawane w sprawie Veeam Agent dla Windows pytania znajdują się tu.

Moja firma już korzysta z zaawansowanych kopii w Ergonet (Veeam Backup&Replication)…

Jeśli Twoja firma już tworzy kopie zapasowe danych i kluczowych aplikacji w Ergonet – mamy dla Ciebie 6 miesięcy bezpłatnego korzystania z Veeam Agent. Wersja testowa to pełna wersja oprogramowania.

Rozwiązania Veeam i chmura Ergonet umożliwiają ochronę danych z komputerów, laptopów, notebooków i tabletów, nawet wtedy, gdy Twoi ludzie pracują poza siecią firmową (zdalnie, w podróży służbowej lub w domu). Jest to możliwe dzięki zaawansowanym backupom oraz gwarancji dostępności danych i kluczowych aplikacji nawet po cyberataku lub utracie własnego IT z innych powodów. Więcej…

Chmura Ergonet i Veeam gwarantują bezpieczeństwo danych Twojej firmy oraz zapewniają działanie kluczowych aplikacji non-stop. Napisz do nas!