vmware vcloud

Możesz wykorzystać więcej możliwości serwerów i maszyn wirtualnych VMware oraz Twoich licencji VMware (od wersji Essentials). Zapewnij Twojej firmie szybko i bezpiecznie dodatkowe zasoby IT w chmurze Ergonet dzięki rozwiązaniu Extender. Uruchomisz je łatwo. Łatwo zapewnisz sobie także dostępność w przypadku awarii. Możemy być Twoim pierwszym partnerem IT w 2018 roku!

Z przyjemnością informujemy, że jako pierwsza i jedyna obecnie w Polsce firma oferujemy Klientom rozwiązania VMware vCloud Director Extender oraz VMware vCloud Availability.

vCloud Director Extender – co zyskuje moje firma?
Z Extenderem firmowe zasoby IT możesz łatwo i bezpiecznie rozszerzyć w chmurze Ergonet lub przenieść je do nas. vCloud Director Extender jest darmowy dla posiadaczy licencji VMware vSphere (od wersji Essential).

Wyobraź sobie, że w Twojej firmie nagle potrzebne są dodatkowe zasoby IT do pracy lub przechowywania danych, możesz je uzyskać za pomocą kilku kliknięć.

Przenoszenie danych między Twoim dotychczasowym środowiskiem IT, opartym na VMware, a chmurą Ergonet jest szybkie, bezpieczne i proste.

Migracja danych może następować w czasie pracy maszyn wirtualnych. Przerwa w ich działaniu jest niezauważalna (warm migration). Przeniesienie może być też realizowane w wersji cold – czyli wyłączeniu maszyn. Plan prac można założyć na 2 tygodnie z góry.

Dzięki vCloud Director Extender możecie pracować w jednej sieci, bez ręcznej konfiguracji tunelu VPN. Rozwiązanie automatycznie tworzy L2 VPN. extender ergonet

Po utworzeniu i uruchomieniu w ten sposób chmury hybrydowej Ty i Twoi pracownicy wygodnie zarządzacie własną przestrzenią dyskową oraz połączonymi z nią zasobami Ergonet. Dla użytkowników przechodzenie między środowiskiem lokalnym i tym umieszczonym w Ergonet.pl, jest niezauważalne.

Łączenie środowisk może się odbyć bez udziału routera fizycznego. vCloud Extender tworzy router wirtualny po stronie Data Center Twojej firmy. Przeniesione w ten sposób maszyny są widoczne w sieci z tym samym adresem IP.
Rozwiązanie jest szczególnie polecane do zarządzania małą siecią lub podsiecią.

W przypadku bardziej złożonych środowisk zalecamy łączenie przez router sprzętowy. Jeśli Twoja firma posiada VMware NSX, otwiera się przed naszą współpracą jeszcze więcej możliwości.

Użytkowanie vCloud Director Extender dla posiadaczy licencji VMware jest bezpłatne (od wersji Essential). Opłaty dotyczą wyłącznie zasobów przydzielonych w chmurze Ergonet. Zapytaj nas o możliwości!

Gwarancja ciągłości działania firmy z VMware
Od nowego roku proponujemy również VMware vCloud Availability. Pozwala on na tworzenie punktów odzyskiwania Twoich danych w chmurze Ergonet. Gwarantujemy Ci synchronizację maszyn (np. co 5 min.) W przypadku awarii lub innego zdarzenia, które zatrzymuje pracę na własnym sprzęcie w Twojej firmie, automatycznie przełączasz się na kopie w chmurze Ergonet. Twój biznes działa nieprzerwanie.

VMware, podobnie jak Veeam, umożliwia ustawienie punktów odzyskiwania. To dodatkowe zabezpieczenie na wypadek zaszyfrowania zasobów na Twoich własnych serwerach.
Więcej w kolejnej publikacji. A tu materiał dla zainteresowanych…

Dla tych, którzy nie posiadają VMware…
Jeśli nie korzystasz z VMware i chcesz pracować na najnowocześniejszych rozwiązaniach IT – wypróbuj chmurę Ergonet.pl
Działa ona w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa i optymalizacji.

Potrzebujesz kopii zapasowych i gwarancji dostępności?
W Ergonet możesz wybierać między rozwiązaniami VMware lub Azure oraz lidera rynku w tym zakresie: Veeam.
Napisz do nas lub zadzwoń, by sprawdzić, jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Ciebie i Twojej firmy.