Już od 8 kwietnia Microsoft kończy udzielanie wsparcia technicznego dla systemu operacyjnego Windows XP, pakietu Microsoft Office 2003, programu Microsoft Office SharePoint Server 2003 oraz serwera firmowej poczty Microsoft Exchange 2003.
W praktyce oznaczać to będzie brak aktualizacji zabezpieczeń, możliwości wgrania poprawek, a także możliwości skorzystania z bezpłatnego i płatnego wsparcia ze strony Microsoft.
Oprogramowanie, które nie jest na bieżąco aktualizowane poprawkami zabezpieczeń może mieć obniżoną wydajność i stabilność, a co gorsza narażone jest na wiele zagrożeń związanych z bezpieczeństwem danych firmowych, takich jak: wirusy, możliwość kradzieży danych, ataki hakerów. Aby nie dopuścić do zakłóceń działania firmy, potencjalnych awarii, a nawet utraty danych należy zadbać o to, aby posiadane wersje oprogramowania były na bieżąco aktualizowane.
Jeśli zatem Twoja firma korzysta z wdrożonego lokalnie systemu poczty firmowej Microsoft Exchange 2003 oraz programu Outlook 2003, stoisz przed koniecznością aktualizacji obecnego, przestarzałego już niestety oprogramowania do wersji 2010 lub 2013. Są dwa sposoby realizacji tego przedsięwzięcia:

  • przeprowadzenie aktualizacji do nowszej wersji istniejącego już lokalnie w firmie systemu pocztowego albo
  • przejście do chmury, czyli skorzystanie z oferty poczta Microsoft Exchange jako usługa.

Dlatego zapraszamy do skorzystania z naszej oferty Chmura dla Biznesu i wykupienie usługi poczty Microsoft Exchange 2010 Enterprise w postaci miesięcznej subskrypcji.

Przeniesienie poczty Exchange do chmury w Ergonet.pl to oszczędności rzędu 50–60 % oraz pewność, że Twoi pracownicy będą mieli zawsze aktualne oprogramowanie i dostęp do bezpłatnej pomocy technicznej Ergonet.pl 24h na dobę.
Już nie będziesz musiał zastanawiać się nad kwestiami skalowalności ani wydajności systemu, bo to nasi administratorzy będą za to odpowiedzialni. Oprócz tego, dzięki temu, że serwery Ergonet.pl znajdują się w jednym z najnowocześniejszych i największych centrów danych – w Data Center ATMAN w Warszawie, będziesz mógł mieć pewność, że dane Twojej firmy będą bezpieczne i zawsze dostępne.

Koniec wsparcia technicznego dla Microsoft Exchange 2003

Bezpłatna migracja z Microsoft Exchange 2003

Oferujemy kompleksową bezpłatną pomoc podczas migracji kont pocztowych z Exchange 2003 na nasze serwery. Nasi specjaliści opracują dla Twojej firmy szczegółowy plan migracji gwarantując, że przenoszenie danych nie spowoduje absolutnie żadnych przerw w działaniu poczty firmowej.