vmware vcloud

vCloud Director 9 to elastyczne, bezpieczne i wygodne zasoby IT Twojej firmy

Możesz połączyć własne środowisko IT z zasobami w chmurze Ergonet! Jako pierwsi w Polsce zaproponowaliśmy kompleksową usługę chmurową w oparciu o vCloud Director 9.0 – z Extenderem oraz VMware Availability. Więcej…

Najnowsza wersja oprogramowania VMware to szybkie i łatwe tworzenie nowych maszyn wirtualnych. Dzięki temu zarządzanie własnymi zasobami IT w oparciu o VMware staje się bardziej efektywne i przyjemne. Częścią rozwiązania jest vCloud Director Extender – który pozwala na bezpieczne i swobodne poszerzanie zasobów IT.

Co daje vCloud Director 9.0?

Łatwe, szybkie i przejrzyste tworzenie nowej maszyny wirtualnej (VM). Rozbudowę środowiska IT bez zmian adresacji zasobów. Proste zarządzanie rozproszonym środowiskiem IT w jednym panelu. Twoi ludzie panują nad procesami.

Powołanie nowej maszyny wirtualnej w vCloud Director 9 to siedem kliknięć.

Równie prosta i bezpieczna jest migracja danych – rozszerzenie własnego środowiska IT o zasoby w chmurze, na przykład Ergonet. Jest to możliwe dzięki vCloud Director Extender, o którym pisaliśmy w naszym poprzednim artykule. Extender to darmowa wtyczka dla posiadaczy licencji VMware. Pozwala scalić środowisko Twojej firmy (własne) z chmurą. Połączenie odbywa się poprzez zestawienie wirtualnych routerów (L2).

Ważne: NIE musisz posiadać VMware NSX po stronie Twojej firmy, choć chmura Ergonet.pl jest oparta na NSX. Dzięki VPN w warstwie drugiej nie zmienia się adresacja Twoich zasobów, bez znaczenia jest ich fizyczna lokalizacja. Z tym rozwiązaniem Twoja firma zyskuje przejrzystą strukturę zasobów IT oraz niezauważalne dla użytkowników Twojej Sieci rozszerzenie przestrzeni pracy. Bez opóźnień. Bez zmiany konfiguracji.

Gwarantujemy!

vCloud Director Extender to najszybsze i najbezpieczniejsze narzędzie do:

  • rozszerzenia zasobów firmy IT o chmurę (dodanie zasobów i umieszczenie tam nowych elementów IT)
  • rozszerzenie zasobów wraz z migracją istniejącej części do chmury (umieszczenie części zasobów w chmurze)
  • przeniesienia całości danych i aplikacji firmy do chmury.

Przeniesienie zasobów IT do chmury Ergonet.pl  (w scenariuszu rozszerzenia zasobów lub całkowitego przejścia) obejmuje migrację ciepłą i zimną. Migracja ciepła umożliwia transfer podczas działania zasobów źródłowych. Zimna (po zatrzymaniu procesów) do chmury.

Zasoby IT Twojej firmy oparte na VMware oraz Twoje zasoby w chmurze Ergonet widzisz w jednym miejscu – panelu vCloud. To centrum zarządzania, proste i przyjazne w użytkowaniu.

Z vCloud Director i vCloud Director Extender Twoi pracownicy mają pełną kontrolę nad zasobami i procesami, bez znaczenia, jaka jest ich fizyczna lokalizacja.

Oparte na VMware chmurowe środowisko pracy w Ergonet, posiada gwarancję najnowszej wersji oprogramowania. Gwarantuje najwyższe dostępne bezpieczeństwo oraz funkcjonalność.

Dzięki vCloud Director 9.0 Twoje zasoby w chmurze Ergonet są doskonale izolowane. Nie ma żadnego zagrożenia, że doświadczysz głośnego sąsiedztwa. Nawet wtedy, gdy korzystasz z chmury publicznej w Ergonet.pl

Sprawdź nas, wykorzystaj w pełni możliwości nowoczesnej i bezpiecznej chmury! Napisz do nas…