Heartbleed

W związku z ostatnimi doniesieniami na temat wykrytej luki bezpieczeństwa w protokole szyfrowania OpenSSL – Heartbleed, chcemy zapewnić naszych klientów, że domyślne konfiguracje systemu Windows, na którym działają wszystkie nasze usługi nie korzystają z tego rozwiązania, a zatem nie dotyczą ich żadne zagrożenia wynikające z tej luki.
System Windows, korzysta z własnego rozwiązania do szyfrowania zwanego Secure Channel (SChannel), który nie jest podatny na lukę Heartbleed. Secure Channel to polityka zabezpieczeń (SSP), która zawiera zestaw protokołów bezpieczeństwa zapewniających uwierzytelnianie tożsamości użytkowników oraz bezpieczną, prywatną komunikację poprzez szyfrowanie.
Użytkownicy usług znajdujących się w Chmurze Ergonet.pl nie muszą zmieniać haseł do żadnych aplikacji i obawiać się o swoje firmowe dane.
Oczywiście jeśli w Państwa firmach użytkownicy korzystają za aplikacji opartych na OpenSSl należy zaktualizować oprogramowanie przygotowanymi poprawkami w celu uniknięcia ewentualnych ataków ze strony hackerów.