Disaster Recovery

Disaster Recovery w chmurze Ergonet.pl: VMware vCloud Availability 3.5 – najlepsza dostępność dla Twojego Centrum Danych

Myślisz o Disaster Recovery dla swoich usług? Twoja firma posiada własne środowisko w oparciu o VMware?
Proponujemy Ci najkrótszą, najszybszą i najbezpieczniejszą ścieżkę zapewnienia CIĄGŁOŚCI działania IT Twojej firmy. Usługa Ergonet.pl disaster recovery w oparciu o VMware vCloud Availability. Replikacja i odtwarzanie środowiska IT po awarii w Chmurze Ergonet.pl.

Czym jest odtwarzanie po awarii? Co to jest gwarancja ciągłości działania?

Odtwarzanie po awarii (disaster recovery) to konieczny element zabezpieczenia każdej firmy, która działa w oparciu o IT. Odtwarzanie jest głównym elementem zarządzania ciągłością działania firmy w zakresie IT (BCM – Business Continuity Management, a plan odtwarzania IT to IT Disaster Recovery Plan; część BCM).

Takie zarządzanie (BCM) to zbiór zasad i działań, które firma uruchamia w przypadku wystąpienia awarii. Dzięki BCM firma zapewnia pracownikom, klientom i kontrahentom między innymi dostęp do kluczowych elementów IT, informacji, programów. Dzięki temu firma działa nawet w obliczu awarii. Dobrze opracowane i działające zasady i procedury BCM gwarantują utrzymanie zysku, produkcji, wymiany handlowej.

Co to znaczy odtwarzanie po awarii (disaster recovery)?
Czym jest usługa Ergonet DRaaS?

Odtwarzanie po awarii (z angielskiego disaster recovery) to uruchamianie IT Twojej firmy w innej lokalizacji, zapasowym DataCenter w najkrótszym czasie i z minimalną utratą danych. Tym zapasowym miejscem jest Chmura Ergonet.pl. To uruchomienie IT Twojej firmy w naszej chmurze jest usługą Ergonet.pl – uruchomienie po awarii jako usługa (Disaster Recovery as a Service).

Co jest podstawą do uruchomienia po awarii?
Uruchomienie następuje na podstawie replik. Repliki to zaawansowane kopie danych Twojej firmy, aktualizowane na bieżąco. Proces tworzenia replik następuje w niezależnej lokalizacji (odrębne DC), która odwzorowuje strukturę Twojego IT. Dzięki temu najnowsza, zapisana wersja danych oraz stany aplikacji, używanych w Twojej firmie, mogą działać nawet w przypadku całkowitej utraty Twojego głównego DataCenter (DC).

Jak często mogą być wykonywane kopie – replikacje maszyn wirtualnych?
Ty decydujesz jak często. Może to być nawet co 5 minut. Limit określa wydolność techniczna Twojego sprzętu. Częstość replikacji określa parametr RPO (Recovery Point Objective) dla Twojej firmy – czyli akceptowany poziom utraty danych.

RPO i RTO

Co tak dokładnie oznacza RPO?
Recovery Point Objective to wyrażony w czasie poziom utraty danych w przypadku awarii. Jeśli na przykład wykonujemy dla Twojej firmy replikację co 30 minut, oznacza to, że Ty i Twoja firma akceptujecie ryzyko utraty efektów pracy (działania programów, wymiany informacji, przyrostu danych), jakie uzyskujecie w ciągu maksymalnie 30 minut.
Przy tworzeniu zasad i procedur zarządzania ciągłością (BCM – Business Conituity Management) warto zadać sobie pytanie, jaki jest maksymalny akceptowany czas utraty danych. Co jakiś czas warto zweryfikować ten parametr.

Co dokładnie daje mi usługa odtwarzania po awarii w Chmurze Ergonet.pl (DRaaS w Ergonet.pl)?
Replikacja pozwala na natychmiastowy start IT Twojej firmy w Ergonet.pl w przypadku awarii. Oznacza to, że w Chmurze Ergonet.pl maszyny dla Twojego IT uruchamiają się bezzwłocznie. Czas ewentualnego przestoju, czyli RTO Twojego IT, to czas niezbędny do rozruchu kopii Twojego środowiska IT w Ergonet.pl.

Ile może zająć RTO – i jak rozumieć ten skrót?
RTO, Recovery Time Objective – to czas przestoju, wynikający z uruchamiania środowiska IT Twojej firmy w zapasowej lokalizacji. RTO zajmuje od kilku minut do kilku godzin.
Jeśli po awarii IT firma podnosi się sama, potrzebny czas trzeba liczyć zwykle w tygodniach.

Dlaczego vCloud Availability jest dla firm z VMware?

vCloud Availability 3.5 jest rozwiązaniem własnym VMware. Jest w pełni zgodne, kompatybilne z systemem i oprogramowaniem VMware. To dodatkowy klocek, który dołączasz do istniejącej infrastruktury.
Zainstalowanie instancji vCloud Availability po stronie Twojego IT to:
– silnik do replikacji
– panel użytkownika zintegrowany z VMware vCenter
– oraz bezpieczny tunel, łączący DC Twojej firmy z Chmurą Ergonet.pl
– replikacja VMware vCloud Availability nie korzysta ze snapshotów, dzięki temu możemy uzyskać RPO równe 5 minut przy niewielkim obciążeniu infrastruktury.

Chmura Ergonet.pl w całości zbudowana jest na najnowszej wersji VMware, udostępnia także wygodny i intuicyjny panel do zarządzania vCloud Director 10.0.

Co powoduje, że usługa odtwarzania Ergonet.pl (Ergonet DRaaS) jest najkrótsza dla mojego DC z VMware?
Jako rozwiązanie natywne (własne) VMware, ścieżka replikacji za pośrednictwem vCloud Availability jest najkrótsza. To nie jest dodatkowy system, a jedynie uzupełnienie istniejącej infrastruktury informatycznej. Dołożenie w pełni zgodnego klocka.

Dzięki czemu najszybszą metodą odzyskania mojego DC z VMware jest usługa Ergonet.pl DRaaS?
Bezpośrednie połączenie własnego Data Center Twojej firmy z Chmurą Ergonet.pl za pośrednictwem bezpiecznego tunelu, wykorzystanie vSAN 6.7 U3 oraz NSX 6.4.6 gwarantuje najszybsze połączenie. Gwarantuje także optymalne wykorzystanie zasobów udostępnianych w Chmurze Ergonet.pl. Płacisz za to, co rzeczywiście działa dla Twojej firmy.

Co składa się na fakt, że usługa Ergonet.pl DRaaS jest najbezpieczniejsza dla mojego DC z VMware?
Gwarancja najwyższego bezpieczeństwa to:
– połączenie przez szyfrowany, ustanowiony specjalnie dla Twojej firmy tunel (wskazane IP; szyfrowanie; ciągły monitoring obciążeń i eliminacja niestandardowych wydarzeń)
– wsparcie doświadczonych inżynierów – Ergonet.pl to firma, która jest w pierwszej 5 światowych dostawców chmury, obdarzonych najwyższym certyfikatem VMware vCloud Verified
– bezpieczeństwo jest elementem architektury systemu VMware – to baza, na jakiej VMware buduje, a nie dodatek.

Zachęcamy do kontaktu i pytań.

Każdy Klient posiada swoje unikatowe środowisko IT.
Dla Twojej firmy stworzymy analizę infrastruktury.
Doradzimy, jak określić priorytety oraz pomożemy stworzyć procedurę odtwarzania po awarii.
W naszym rozwiązaniu gwarantujemy testowe uruchomienia bez dodatkowych opłat licencyjnych dla aplikacji na Windows.

Twoja firma z Chmurą Ergonet.pl ma pewność ciągłości działnia IT, nawet w obliczu skutków awarii.
Dodatkowo oferujemy zaawansowany backup danych – co chroni w 99,95% przed skutkami działania złośliwego oprogramowania szyfrującego, kradzieży laptopów, czy uszkodzenia komputerów stacjonarnych.

Klientom o najbardziej zaawansowanych potrzebach proponujemy:
vSAN streched cluster on VMware – czyli ciągłe działanie ich systemów IT w dwóch niezależnych lokalizacjach. Tu czas przełączenia na zapasowe DC wynosi 0,00 minut. Utrata danych wynosi 0,00 KB.
– w pełni zdalne biuro, oparte wyłącznie na Chmurze Ergonet.pl – stanowiska pracy można uruchomić w dowolnej lokalizacji fizycznej z dostępem do Internetu
dedykowane połączenie światłowodowe z zapasowym Data Center,

Zapraszamy do kontaktu