VMware Cloud Director

Osoby odpowiedzialne za infrastrukturę serwerową dotknęła nieprzewidywalność wynikająca z dynamicznie wprowadzanych obostrzeń na świecie, a w konsekwencji zmian w procesach firm. Niezależnie czy potrzebą jest skalowanie, czy redukcja kosztów, wspólnym mianownikiem w naszych rozmowach z klientami, a ich wymaganiami organizacyjnymi, jest elastyczność. Na przykładzie naszego klienta, wyjaśnimy, jak uzyskać pożądaną elastyczność przy jednoczesnej oszczędności do 45% i sprawności infrastruktury do 99%.

Co Twoja firma może zyskać?

  • Oszczędność kosztów przeznaczonych na modernizację IT (z naszego doświadczenia wynika, że sięgają one nawet 45%)
  • Zapewniona ciągłość i stabilność działania (zmniejszone ryzyko awarii lub utraty danych, dzięki możliwości rozszerzenia własnego data center do chmury)
  • Szybsze działanie systemu (możliwe jest osiągnięcie nawet 99-procentowej sprawności i ośmiokrotne zwiększenie szybkości!)

Przygotowaliśmy dla Państwa serię specjalnych tutoriali online w formie nagrania video. Pierwszy w serii prezentuje korzyści z modernizacji infrastruktury IT w celu przeniesienia do chmury. Omawia też kluczowe funkcje oferowane przez platformę Cloud Director 10.2. Tutoriale pojawiają się co tydzień od początku grudnia.

Uzyskaj dostęp do tutoriali

W przypadku zarówno naszego klienta, jak i tysięcy innych firm na całym świecie, kluczowe jest, aby infrastruktura IT była elastyczna i rosła wraz z biznesem, bez konieczności przeznaczania dodatkowych środków na modernizację infrastruktury czy zatrudnianie kolejnych pracowników.

Takie podejście ma znaczenie szczególnie w czasach pandemii, gdy wiele organizacji przenosi się na pracę zdalną i generalnie działalność online, przez co zasoby są rozproszone, często po całym świecie. W takich warunkach, firmy szukają sposobów, żeby zagwarantować sobie płynne i bezpieczne działanie zasobów IT, a efekcie – całej firmy.

Odpowiedzią na takie potrzeby jest chmura hybrydowa. W takim rozwiązaniu, część systemów i aplikacji klienta działa w środowisku chmurowym dostarczanym przez Ergonet, partnera firmy VMware, jednego ze światowych liderów cloud computing.

„Kontrakt powiązany” czyli co osiagasz poza skalowaniem

Przeniesienie do chmury hybrydowej już nawet 20% kluczowych aplikacji i systemów może przyczynić się do znacznej poprawy dostępności i sprawności systemów IT. Firma, która wdraża rozwiązania Ergonet może uruchamiać nowe aplikacje i systemy produkcyjne znacznie szybciej i bez konieczności zakupu nowego sprzętu IT pod rozbudowę infrastruktury. Rozwiązanie to można bardzo szybko wdrożyć, nawet z dnia na dzień. Nie ma też większego znaczenia w jak wielu lokalizacjach znajduje się infrastruktura IT klienta.

Środowisko jest łatwe w zarządzaniu poprzez panel vCD. Specyfika chmury sprawia, że korzyści z niej odnoszą nawet mniejsze firmy. Ponieważ uruchomienie i wstrzymanie usługi jest możliwe praktycznie w dowolnym momencie, klienci nie muszą wiązać się z dostawcą długoterminowymi umowami oraz opłatami licencyjnymi, czy opłacać zasobów, z których nie korzystają. Nie występuje tzw. zjawisko vendor lock-in, co szczególnie doceniają firmy dostosowujące infrastrukturę w czasie pandemii, gdy planowanie na lata czy miesiące do przodu jest po prostu niemożliwe.

Chmura chybrydowa jest atrakcyjna w szczególności dla przedsiębiorstw, które nie chcą powierzać całej infrastruktury wraz z wrażliwymi danymi w ręce innej firmy, a jednocześnie zależy im na osiąganiu korzyści, które płyną z cloud computing.

Jak infrastruktura serwerowa służy Tobie, nie konsumując Twojego czasu

Krótko o VMware Cloud Foundation – to hybrydowa platforma chmurowa do zarządzania maszynami wirtualnymi. Dzięki pojedynczej, łatwej do wdrożenia architekturze, Cloud Foundation zapewnia spójną i bezpieczną infrastrukturę, która umożliwia zarządzanie operacjami zarówno w chmurze prywatnej, jak i publicznej.

Do zarządzania infrastrukturą w chmurze VMware wykorzystywane są dwa panele:

  1. SDDC Manager – służy do instalacji i zarządzania wszystkimi komponentami chmury VMware, i jest przeznaczony dla jej administratora. Jest wykorzystywany w przypadku korzystania z chmury prywatnej.
  2. Cloud Director – zarządza zasobami chmury. To na poziomie Cloud Directora konfiguruje się komponenty/zasoby potrzebne do stworzenia chmury hybrydowej. Poprzez tę platformę klienci mają możliwość zarządzania swoimi chmurami, nawet wtedy, gdy serwery znajdują się w data center Ergonet. Na takim właśnie rozwiązaniu opiera się właśnie idea chmury hybrydowej.

Klient, poprzez platformę Cloud Director, ma pełen dostęp do swoich aplikacji i systemów, ale nie musi mieć serwerów i innej infrastruktury IT w swojej siedzibie. Możliwy jest outsourcing lub dzierżawa tych elementów bezpośrednio od Ergonet.

„To bardzo elastyczne rozwiązanie, z którego można skorzystać niezależnie od tego jak bardzo złożona ma być nasza infrastruktura. W chmurze hybrydowej może być uruchomiona nawet jedna maszyna wirtualna i rozwiązanie to będzie w pełni efektywne. Nasza usługa ma wszystkie zalety chmury typu IaaS, ale też oferuje kompatybilność z VMware on-premises u klienta” – wyjaśnia Przemysław Skowroński z Ergonet.pl.

Systemy i aplikacje klienta, które znajdują się w chmurze Ergonet są połączone z lokalną serwerownią tunelem IPsec. To m. in. serwer witness, kluczowy komponent rozciągniętego klastra vSAN (vSAN streached cluster), który znajduje się po stronie klienta. W kolejnych artykułach powiemy więcej o tym komponencie. W przypadku chmury hybrydowej świetnie sprawdzają się też rozwiązania zdalnego dostępu i serwery plików.

W skład Cloud Foundation wchodzą też inne elementy:

  • vSphere (system przeznaczony do wirtualizacji i cloud computingu)
  • vSAN (oprogramowanie do wirtualizacji pamięci masowej, które w połączeniu z vSphere umożliwia zarządzanie mocą obliczeniową i pamięcią masową za pomocą jednej platformy)
  • NSX Data Center (platforma wirtualizacji i bezpieczeństwa sieci, która umożliwia funkcjonowanie wirtualnej sieci w chmurze)
  • vRealize Management (rozwiązanie do zarządzania chmurą)

Tak przygotowane środowisko IT, oparte na ww. technologiach, gwarantuje stabilne połączenie sieciowe oraz dostępność systemów na poziomie 99.99%!

Jak Państwo widzą, chmura hybrydowa Ergonet może przyczynić się do znacznego usprawnienia pracy tak naprawdę całego przedsiębiorstwa. Z chęcią pokażemy Państwu jak to rozwiązanie może być wdrożone w Państwa przypadku – zapraszamy serdecznie do kontaktu. A jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o naszej pracy dla wspomnianego klienta, zapraszamy do tego case study, w którym szczegółowo omówiliśmy przebieg prac i osiągnięte rezultaty.

Podsumujmy, czego się Państwo dowiedzieli:
Wdrożenie chmury hybrydowej w firmie oznacza oszczędność kosztów przeznaczonych na modernizację IT nawet na poziomie 45%.
Chmura zapewnia ciągłość i stabilność działania, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka awarii lub utraty danych.
Cloud computing to także szybsze działanie systemu i jego elastyczny rozwój, bez konieczności inwestowania dużych środków w nową infrastrukturę czy pracowników.

Zapraszamy do zapisu na serię tutoriali video, które pojawiają się co tydzień od początku grudnia z powiadomieniem na skrzynkę mailową. Praktyczne informacje prezentuje Anna Moszczyńska z naszego zespołu.

Uzyskaj dostęp do tutoriali